Vítejte na mých stránkách

ty jsou věnovány mému největšímu koníčku - potápění a focení pod vodou. Na těchto stránkách vám chci život pod vodou trošku přiblížit a to nejen v českých vodách, kam vyrážím potápět nejčastěji, ale i ve světových mořích, kam se snažím několikrát ročně také podívat. Nechci zde prezentovat pouze výstavní fotografie, i když pár jich tu snad také je, ale ukázat co bylo na dané lokalitě vidět, což někdy vzhledem ke špatné viditelnosti není vůbec jednoduché. Zároveň ke každému ponoru je tu uvedeno i pár řádků, z výprav k moři či jiných zajímavých akcí pak obsáhlejší článek. No a pokud byste se ke mně někdy na nějaký ponor chtěli přidat, tak koukněte do sekce Výlety.

 

Další

 

Bahrajn 26.10.-3.11.2024

Bahrajn je malá ostrovní země v Perském zálivu, která není potápěčsky zatím moc známá. Přesto má smysl se sem za potápěním vydat a to hlavně ze dvou unikátních důvodů. Tím prvním je lovení perel! To má v Bahrajnu více jak 2000 let dlouhou tradici a dnes si zde každý potápěč či šnorchlař může po zaplacení povolení vylovit vlastní perly. Tedy přesněji řečeno může při ponoru nasbírat až 60 perlorodek, které si pak následně na lodi otevře a perly, které v nich najde, jsou jeho. No tohle přece musíme vyzkoušet a zažít! ;-) V rámci této naší výpravy se na lovení perel vydáme dokonce hned 2x a to na dvě různé lokality, kde se perlorodky nacházejí. A kdo by se chtěl o lovení perel dozvědět ještě více, tak může v Bahrajnu kousek od našeho hotelu navštívit Muzeum lovení perel. Věřím, že všichni budeme mít na lov štěstí a odvezeme si z Bahrajnu hněd několik perel. :-) 

Španělsko - Illes Medes 13.-22.9.2024

I tento rok v září vyrazíme nejen za potápěním do španělského L´Estartitu. Potápět se budeme opět v podmořské rezervaci Illes Medes, kde to doslova překypuje životem, tolik ryb jako tady neuvidíte nikde jinde ve Středozemním moři. Určitě zde uvidíte spoustu přítulných kaniců, murény, ropušnice, ale také třeba hejna barakud, sardinky, rejnoky, kranasy a mnohé další mořské živočichy.

 

Další

 

Brněnská žaba 2023

I v roce 2023 jsem poslal své podvodní fotografie do fotosoutěže Brněnská žaba, která je zařazena do Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou. Po dvouleté pauze, kdy jsem se nemohl vyhlášení výsledků z důvodu potápění v zahraničí účastnit, to už letos termínově klaplo a do Brna jsme i vyrazili a byla to úspěšná výprava. Tentokrát jsem získal jedno třetí místo, dvě druhá místa a hlavní cenu diváka, což se mi povedlo již podruhé za dobu co se soutěže účastním.

Jordánsko 2023

Jordánsko jsem měl v hledáčku již dlouho, ale až na podzim 2023 přišla ta správná chvíle se sem vydat. Takováto výprava se samozřejmě plánuje zhruba půl roku dopředu, takže když vypukl palestinsko izraelský konflikt měsíc před naším odjezdem, tak jsme již měli vše objednané a zaplacené. Samozřejmě to v nás všech vzbudilo obavy a to hlavně co se týče bezpečnosti. Důkladně jsem tedy před odletem prověřoval veškerá bezpečnostní rizika, byl jsem ve spojení s ministerstvy, naší ambasádou v Ammánu i s naším honorárním konzulátem v Aqabě. Všichni mě ujistili, že Jordánsko je naprosto bezpečná země a není důvod k obavám nebo dokonce rušení cesty. A to se zpětně ukázalo jako 100% pravda! Ani chvíli jsme tam neměli pocit jakéhokoliv ohrožení a cítili se tam naprosto bezpečně. Opravdu tedy není ani v tuto dobu žádný důvod do této krásné země necestovat.

 

Další

 

Nejnovější komentáře

Datum vytvoření: 10/05/2018 - 19:34
Datum vytvoření: 10/04/2018 - 13:06
Datum vytvoření: 09/01/2018 - 10:00
Datum vytvoření: 08/31/2018 - 22:57
Datum vytvoření: 08/19/2018 - 09:48