Vítejte na mých stránkách

ty jsou věnovány mému největšímu koníčku - potápění a focení pod vodou. Na těchto stránkách vám chci život pod vodou trošku přiblížit a to nejen v českých vodách, kam vyrážím potápět nejčastěji, ale i ve světových mořích, kam se snažím několikrát ročně také podívat. Nechci zde prezentovat pouze výstavní fotografie, i když pár jich tu snad také je, ale ukázat co bylo na dané lokalitě vidět, což někdy vzhledem ke špatné viditelnosti není vůbec jednoduché. Zároveň ke každému ponoru je tu uvedeno i pár řádků, z výprav k moři či jiných zajímavých akcí pak obsáhlejší článek. No a pokud byste se ke mě někdy na nějaký ponor chtěli přidat, tak koukněte do sekce Výlety.

Úpadnice 15.8.2021

V neděli po festivalu PAF Tachov jsme vyrazili do Domažlic, kde byla naším cílem zatopená štola Úpadnice, nebo jak se jí také někdy říká Wolkner. Nejdříve jdeme okouknout terén bez výstroje. Od auta ke vstupu do štoly je to pěknej kus cesty. Mříž je zavřená jenom na šroub a tak se bez problému dostáváme dovnitř. K vodě to je celkem sráz, ale dá se to zvládnout. Voda vypadá nádherně. Chvilku ještě pak diskutujeme, zda půjdeme do vody nebo ne, ale zvědavost nakonec vítězí nad leností z dlouhé cesty ve výstroji.

Zatopená jeskyně u Tachova 14.8.2021

Na víkend jsme vyrazili na PAF do Tachova a jelikož festival začínal až odpoledne, domluvili jsme se, že si v okolí uděláme dopoledne nějaký ponor. Bohouš nám ukázal jednu zatopenou jeskyni v lese kousek od Tachova a tak jsme se ji rozhodli vyzkoušet. Cesta k ní od silnice je sice trošku kozí stezka, ale vzal jsem si jen malou lahev, tak se to dá, s dvojčetem si to nedovedu představit.

 

Další

 

Španělsko - Illes Medes 3.-12.9.2021

V loňském roce jsme kvůli covidu nemohli uskutečnit naši tradiční výpravu do španělského L´Estartitu, pevně věřím, že letos začátkem září to již bude možné. Pokud bychom však museli letošní výpravu z důvodu covidu opět zrušit, tak se všem přihlášeným budou vracet všechny zaplacené peníze jako v loňském roce. Hlavním cílem bude samozřejmě jako vždy potápění v nádherné podmořské rezervaci Illes Medes, která doslova překypuje životem a patří určitě k těm nejzajímavějším potápěčským lokalitám ve středomoří. Pestrost a rozmanitost podmořského světa zde mile překvapila každého potápěče, který sem zavítal poprvé a prakticky každý se sem chce ještě vrátit.

I nepotápěči si zde díky pestré nabídce vodních i suchozemských sportů přijdou na své a pokud někoho zajímají památky, tak dobrou volbou je Barcelona vzdálená odsud jen 100 kilometrů.

Indonésie - Sulawesi (Bunaken, Bangka, Lembeh) - březen/duben 2020

Potápění na severních Sulawesách patří k těm nejzajímavějším na světě, my zde v rámci jedné výpravy navštívíme hned tři nejvyhlášenější oblasti, národní park Bunaken, ostrov Bangka a - meku podvodních fotografů - Lembehský průliv. Na všech třech místech se budeme potápět a bydlet v resortech Bastianos (www.bastianos.com), které jsou na špičkové úrovni jak v ubytování, stravování a samozřejmě i potápění. Potápěčské centrum nám také zajistí pohodlné přesuny mezi jednotlivými resorty. Vyrazit sem chceme na přelomu března a dubna příštího roku a přesný termín dáme dohromady podle přihlášených účastníků a volných kapacit resortu.

 

Další

 

PAF Tachov 2021

Již tradičně jsem se zúčastnil Mezinárodního potápěčském festivalu filmu, fotografie a dětské výtvarné tvorby PAF Tachov. Letošní ročník byl, tak jako všechny akce, poznamenán pandemií corona viru. Samotný festival a vyhlášení výsledků se tedy konalo netradičně až v srpnu. Letošního ročníku se zúčastnilo 167 soutěžících z 15 zemí světa. Mezi 100 nejlepších fotografií, které zde byly vystaveny, se dostaly 3 mé fotografie a fotografie murény to dotáhla dokonce až na reklamní banner letošního festivalu. 

Egypt 2021

Už bylo dost corony a tak jsme se po více jak roce cestovatelsko-potápěčského půstu rozhodli „vypadnout“ alespoň do Egypta. Podmínky pro cestování sice nejsou ještě úplně ideální (museli jsme mít celkem tři PCR testy a absolvovat pětidenní karanténu po návratu), ale touha se smočit ve slané vodě a trošku zrelaxovat byla pro pár z nás mnohem vyšší. Tentokrát se nás dala dohromady jen malá skupinka šesti lidí, ale i tak jsme posledního dubna vyrazili směr Marsa Alam. Dokonce jsme si cestou vyzkoušeli, že nové Boeingy MAX 8 jsou už v plném provozu a naštěstí už nepadají :-)

 

Další

 

Nejnovější komentáře

Datum vytvoření: 10/05/2018 - 19:34
Datum vytvoření: 10/04/2018 - 13:06
Datum vytvoření: 09/01/2018 - 10:00
Datum vytvoření: 08/31/2018 - 22:57
Datum vytvoření: 08/19/2018 - 09:48