Vltava pod Karlovým mostem 4.12.2016

Díky kamarádům z Prahy jsem se dostal na jeden trochu neobyčejný ponor pod Karlův most a to ne na hromadné akci ze břehu, ale na klubové akci, kdy se pod Karlův most vyrazilo potápět lodí. Aby jsme to všechno časově stihli, museli jsme si v Jablonci trošku přivstat, ale rozhodně to stálo za to.

Sraz byl již v 8:30 v marině v Holešovicích, kde jsme se nalodili a přes komoru na Štvanici jsme dorazili až ke Karlovu mostu. Akce byla samozřejmě oficiálně povolená plavební správou a vyhrazeny pro potápění byly hned tři oblouky. Po zanoření zjišťuji, že na místní podmínky je viditelnost přímo vynikající, pohybuje se mezi jedním a jedním a půl metrem, což je fakt dobré, jindy bývá prý i jen deset centimetrů. Na ponor máme hodinu, první půlhodinu se věnuju focení, je to hlavně o věcech naházených do vody, ale nacházím i několik větších škeblí a dno mezi pilíři je doslova poseto malými škebličkami.

Druhou půlhodinu věnuji sběru mincí, abych si taky něco „vydělal“. Našel jsem si ve vodě utopený půllitr a ten jsem mincemi a dalšími drobnými artefakty zvládl naplnit.

A co všechno jsem si z pod Karlova mostu vylovil?

Čínský doklad totožnosti, dvě čínské platební karty, 10 nábojů do devítky, 345 korun českých, 14 Euro, jeden již neplatný rakouský šilink a dále mince Anglie, Polska, Chorvatska, Turecka, Maďarska, Gruzie, Ruska, Ukrajiny, Litvy, Izraele, Moldávie a mince odněkud z Asie, ale ten rozsypanej čaj fakt nepřečtu ;o)

Kolegové našli pod vodou i několik telefonů a fotoaparátů, prstýnky a řetízky, sluneční brýle, kleště a dokonce i dron.

Akce to vyla víc než příjemná a velmi rád se sem zase někdy vrátím.

Komentáře

No Avatar
Daniel Tran (neověřeno) on Út, 07/24/2018 - 10:20

Dobrý den, 

mohl byste mi prosím na sebe dát nějaký kontakt (tel.) nebo na potapěče(kamarády) v Praze?

děkuji.

 

S pozdravem

 

Daniel Tran

No Avatar
Blackjn on Út, 07/24/2018 - 10:25

Dobrý den,

telefon na mě je 773 944 806 (je uveden i v sekci Kontakty), klidně se ozvěte a domluvíme co byste potřeboval.

S pozdravem 

Michal Černý