Tajná lokalita 8.6.2013

Tato lokalita má samozřejmě své jméno, ale jelikož se drží v tajnosti, tak ani zde název či bližší určení místa kde leží, neuvedu. Ti co o ní vědí, nechtějí aby se povědomost o ní moc rozšířila, tím by totiž mohlo dojít k jejímu znehodnocení. Ani přístup sem není jednoduchý, musí se do zákazu vjezdu, pak dírou v plotě do zakázaného vodárenského pásma pod několikatisícovou pokutou a nakonec několik desítek metrů úzkými rozblácenými cestičkami, které fakt za mokra kloužou. No, a aby toho nebylo málo, tak po deštích bylo všude kolem spousta komárů, kteří si nás vyhlídli jako hlavní chod.

No ale, když jsme tohle všechno překonali, čekala nás zasloužená odměna. Krásný lom se skoro křišťálovou vodou, který jsme měli sami pro sebe. Viditelnost nahoře dosahovala okolo 10-ti metrů, dole (v 5-ti metrech, větší hloubku jsme nenašli, ale údajně to má až 8 metrů :o)) to pak bylo po deštích kalnější s viditelností okolo dvou metrů. Viditelností bych lokalitu klidně nazval českým Grüner see, zatopenými pozůstatky po těžbě (na dně jsou stále koleje a na nich i vozíky) to zase připomínalo Löbejün.

I ryb je tu celkem dost, viděli jsme několik menších štik, mihlo se kolem nás několik kaprů a pod hladinou se proháněla hejna bělic, okounů a slunečnic. Kéž bysme u nás měli takhle pěkných, ale přístupnějších, lokalit víc. No určitě jsme tady nebyli naposledy, tak pokud se příště budete chtít někdo přidat, tak dejte vědět. ;o)  

Komentáře

No Avatar
Tomáš Fanderlik (neověřeno) on Čt, 03/24/2016 - 12:22

Je ještě lokalita tajná? .......... Zájímá mě kde to je......

No Avatar
Blackjn on Pá, 03/25/2016 - 16:49

Ahoj Tome,

no je a není ;o) Jeden kolega už jí trošku profláknul, když o ní napsal článek do Buddy, ale neuvedl přesně,kde se nachází... Můžu tedy asi prozradit to co bylo uvedeno v tom článku, že se to jmenuje Brodek, ale je to od nás pekelně daleko ;o)