Slapy - Ždáň 27.9.2015

Ze Slapů chodila hlášení, že je tu skvělá viditelnost. Já jsem na Slapech nebyl několik let a moc je propotápěný nemám, Milda to tu zná celkem dobře a tak jsme se rozhodli vyrazit na Ždáň. Vyrazili jsme až na odpoledne, abychom dopoledne dofoukali prázdné lahve po včerejším Německu.

Počasí na místě slušné, akorát cesta na pláž je zamčená řetízkem, tak hold budeme muset několik desítek metrů s výbavou po svých. Po zanoření vypadá voda celkem slušně, nahoře místy až pět metrů. Dole ve 40-ti metrech je to ale horší, tak dva metry. Chvíli se tam zdržíme, nachytáme asi 13 minut deka a pomalu začneme nastoupávat nahoru. Cestou potkáme jednoho ježdíka a malého sumce, ani jeden z nich však fotografy nemá rád.

Nahoře nás pak čeká překvapení v podobě obrovských hejn okounů, těch je tu fakt strašně moc, občas se mezi nima mihne i bělice a pod pontonem uprostřed hejna odpočívá i štika, asi už je přežraná a tak se jí ryby nebojí. Zajímavé je také jak se tu daří sladkovodní houbě, těch je tu také spousta a některé dorůstají úctyhodných rozměrů. No a samozřejmě se tu pod vodou najde i spousta „bordelu“

No a dnešní neděli zase jednou zakončujeme ve stejkovně. Zase se to vydařilo!

Komentáře

No Avatar
Filip (neověřeno) on Čt, 11/26/2015 - 18:43

Ta 13 je skvělá ! 

No Avatar
Blackjn on Čt, 11/26/2015 - 20:41

Díky! Od fotografa jako ty to potěší dvakrát!