Seč 6.6.2021

Slušné hlášení o průhlednosti vody jsem našel i u Sečské přehrady a tak jsme sem v neděli s Mildou vyrazili. Domluvili jsme se na vjezdu do kempu, abychom to měli k vodě co nejblíže a teď už jen rychle nastrojit a fofrem do vody, abychom se v tom vedru na sluníčku neupekli.

Po zanoření je viditelnost poměrně slušná, místy i okolo tří metrů. Směřujeme tedy na hloubku, kde chceme najít zbytky původních domků, které přehrada při stavbě pohltila. Cestou potkáváme pěkného úhoře zavrtaného v bahně, který se celkem nechá fotit. S přibývající hloubkou, ale viditelnost značně klesá… V 18-ti metrech už není vidět ani na půl metru, v tomhle ty zbytky baráčků hledat nejde a tak to otáčíme do menší hloubky, kde je vidět lépe. Potkáváme celkem dost candátů, pár okounů a ježdíků a také několik škeblí. Nacházíme i několik pneumatik, které nemůžou chybět snad na žádné lokalitě. Nakonec objevujeme ještě jednoho kapra, který to má ale už bohužel za sebou.

Seč celkem mile překvapila, škoda jen, že u dna ta viditelnost byla velmi špatná, dno přehrady by určitě stálo za podrobnější průzkum. Určitě se sem ale někdy v budoucnu ještě vrátíme.