Leštinka 19.7.2015

O víkendu byla na Leštince taková menší sešlost pražské části účastníků letošního výletu na Sulawesi. Jelikož jsem však v sobotu ještě „kurzoval“ v Jesenným, vyrazili jsme sem až v neděli, abychom se alespoň pozdravili s kamarády. No a samozřejmě jsme dali i ponor. Na lokalitě samozřejmě spousta potápěčů a voda tentokrát žádná sláva, což bylo dáno hlavně tím, že jsme dorazili celkem pozdě a už to bylo dost rozkopané.

Pod vodou mě hlavně překvapilo, jak se zde rozmnožila vodní houba, před lety ji pamatuju jen na ampliónu na střeše skanzenu a nyní je skoro na každém klacku. Na druhé straně lomu jsme pak v porostu vodních rostlin našli místní mega štiku, moc se ale fotit nechtěla. Navíc i zde to bylo dost rozvířené, takže fotky žádná sláva. Na konci ponoru jsem se ještě zajel kouknout na nový obří keson, který je už otevřený, je vevnitř dokonce osvětlený a jsou tam i lavičky „k odpočinku“. Nápis „Vzduchový bar“ je stále neporušený, ale nápis „U Boržíků“ už někdo skoro celý sloupal. Je smutné jak závistiví jsou „sousedi“, nejen že nepřiloží ruku k dílu a házejí klacky pod nohy, ale pak i ničí, jj typicky české…

Komentáře

No Avatar
Ivana a Luboš l... (neověřeno) on Čt, 10/15/2015 - 22:48

Děkujeme za přízeň a přejeme hodně moc krásných zážitků a velkou návštěvnost tvých osobních webových stránek - Boržíci lestinkalom:-)

No Avatar
Blackjn on Čt, 10/15/2015 - 23:21

Zdravím na Leštinku! Díky moc a určitě se u vás s Kačkou zase brzy zastavíme. Michal