Hracholusky - statek 10.6.2017

Po roce se zase vyčistila voda na přehradě Hracholusky a tak jsme se sem opět vypravili. V plánu byly hned dva ponory, první na zatopeném statku jako loni a druhý na zatopenou pilu, zde jsme však vůbec netušili jaká bude viditelnost. Vezměme to ale pěkně postupně, tak že nejdříve ponor na statek.

Ze břehu nevypadá voda nic moc, asi se na tom podepsaly prudké deště v minulých dnech, doufáme tedy, že dole to bude lepší. A naštěstí je, pod deseti metry se to otevírá na nějaké 3 až 4 metry, nahoře je ale tak metr. Na statku se potkáváme s další skupinkou potápěčů a tak je to místy celkem zvířené, ale i tak si ponor užijeme a uděláme pár slušných fotek. Cestou zpátky pak narážíme na staré izolátory i s částí původních sloupů, na ty jsme loni nenarazili. Akorát na ryby je to letos slabší, potkávám jen pár ježdíků a okounů.

Po prvním ponoru jedeme dofoukat k Martinovi Aišmanovi, díky kaskádě je plnění lahví velmi rychlé. No a pak natěšení vyrážíme na druhou lokalitu, kde jsou zbytky několika budov a na pile je dokonce i katr, ale o tom až v dalším reportu...

Komentáře

No Avatar
Vašek (neověřeno) on St, 05/16/2018 - 21:22

Zdravím, 

rádi bychom se s kamarády podívali na nějaká zajímavá místa na Hracholuské přehradě. Byl byste tak hodný a dal nám nějaké souřadnice, pokud nejsou tajné? Lákají nás jakékoliv budovy, zajímavé hrany a vše, kde se dá potkat podvodní život :) 

Mnohokrát děkuji

No Avatar
Blackjn on Čt, 05/17/2018 - 09:27

Ahoj Vašku,

tajné to není, ale je to trošku složitější na vysvětlovaní... Poslal jsem ti do mailu trošku obsáhlejší popis jak se kam dostat. Když tak mi klidně zavolej až budeš někde u počítače u mapy a já ti vysvětlím, jak se tam nejlépe dostat. Ale s ponorem bych asi ještě chvíli počkal, voda se tam většinou vyčistí až začátkem června...

Michal