Hracholusky 23.-24.5.2020

Tak jako každý rok touto dobou se i letos na Hracholuských vyčistila voda, mluví se dokonce o viditelnosti až 8 metrů. Loni jsme se sem bohužel z časových důvodů nedostali, tak sem letos vyrážíme dokonce na dva dny. Naše „bydlíky“ parkujeme přímo u přehrady v Transkempu (jo je to divný název, ale bylo to v pohodě ;-)) a do vody to tedy máme jen kousek.

První den jdeme potápět na statek, čeká nás tedy dlouhé plavání po hladině. Statek je naštěstí vybójkován a tak klesáme přímo k ovčínu, kde je linka uvázána. Bohužel jsme zde dneska už druhá parta potápěčů a tak je to dole celkem rozkopané. I přes to se nám daří najít obě hlavní budovy. Jen ty zemědělské stroje jsem tentokrát nenašel. Při výstupu je vidět hladina už z hloubky osmi metrů, takže viditelnost fakt parádní.

Večer samozřejmě nechybí tradiční grilování, pivo, rum a další pochutiny. No a plánujeme samozřejmě i další výpravy na letošní rok.

V neděli jsme se rozhodli vyrazit na druhý břeh, kouknout na zbytky obce Těchoděly. Domluvili jsme se, že nás nechali zaparkovat a nastrojit v kempu Keramika. Jelikož zde ale natáčela reportáž Česká televize, tak jsme museli zajet až na konec kempu a bohužel se mi nepodařilo odtud trefit zbytky zatopené vesnice. Potkali jsme sice jen jednoho většího úhoře a několik okounů a ježdíků, ale i tak to byl fajn ponor a Pavel alespoň vyzkoušel těsnost pouzdra, do kterého mu při minulém ponoru trošku nateklo.

I když předpověď počasí na tento víkend nebyla moc příznivá (většina potápěčů tedy účast na poslední chvíli vzdala), tak nakonec počasí celkem vyšlo a byl to vydařený víkend. Takže příští rok sem nejspíše vyrazíme opět na celý víkend.