Filipíny - ostrov Pandan 28.2.- 18.3.2018

Příští rok se chceme vydat potápět na jednu z nejhezčích lokalit na Filipínách na tropický ostrov Pandan. Přesný termín ještě není stanoven a bude jako vždy dán dohromady podle přihlášených účastníků a volných kapacit resortu. Pandan je malý ostrůvek (asi 900 x 500 metrů), který se nachází zhruba 200 kilometrů jižně od hlavního města Manila a jen několik stovek metrů od ostrova Mindoro a je také hlavní vstupní branou na Apo Reef, který chceme samozřejmě také navštívit. Na ostrově je pouze jeden resort a potápěčské centrum, nejedná se tedy o žádné obrovské letovisko s tisíci turistů, ale o malý klidný resort, kde si plně vychutnáme pohodu, klid a vstřícný rodinný přístup personálu resortu.

Hlavním cílem je samozřejmě opět potápění na pestrobarevných a nedotčených korálových útesech v okolí ostrůvku Pandan a také tří denní safari na Apo Reef. Apo Reef je druhý největší souvislý korálový útes na světě, je chráněným územím zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO a potápění na něm patří k těm nejlepším na světě. My se na něj vydáme na třídenní safari a v plánu je až 9 ponorů v oblasti Apo Reefu. Safari lodě, které sem jezdí jsou ale dosti odlišné, od těch, které znáte třeba z Egypta, jsou menší dřevěné s kapacitou maximálně 9 potápěčů a nespí se v oddělených kajutách, ale na horní sluneční palubě přímo pod hvězdami, na které je v případě nepříznivého počasí postaven stan. Na lodi jsou samozřejmě k dispozici splachovací toalety, sprchy se sladkou vodou, kompresor pro foukání potápěčských lahví, odsolovací zařízení, elektrika a v neposlední řadě kuchyně, kde stejně jako na ostrově výborně vaří.

Ubytování na resortu je v typických bungalovech postavených z přírodních materiálů, které jsou umístěny jen pár metrů od moře. Dále je součástí resortu restaurace a plážový bar, u kterého určitě strávíme spoustu pěkných chvil. V cenovém balíčku je zahrnuta večeře, která je podávána formou bufetu v kombinaci místní a evropské kuchyně. Na snídaně a obědy lze samozřejmě využít restauraci a vybrat si z poměrně pestré nabídky pokrmů, ceny jídlo jsou srovnatelné s těmi u nás a většinou jsou i nižší.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předpokládané náklady by měly být cca 52.000,- Kč, záleží samozřejmě na tom za kolik se nám podaří koupit letenky, takže cena by se mohla ještě o něco snížit, pokud na letenky chytíme nějakou výhodnou akci. V nákladech je započítáno:

- letenka Praha (případně Mnichov) - Manila a zpět

- letenka Manila – San José a zpět

- přespání v Manile při čekání na navazující let

- přespání v San José na zpáteční cestě

- doprava autobusem z letiště v San José do přístavu v Sablayanu a zpět

- doprava lodí z Sablayanu na ostrov Pandan a zpět

- 14x ubytování v bungalovech

- 14x večeře

- balíček 23 ponorů (potápěčské vybavení si každý bere vlastní)

- třídenní safari na Apo Reef (na safari je na lodi plná penze)

- poplatek za vstup do rezervace Apo Reef

Pokud by někdo z nějakého důvodu nechtěl absolvovat safari na Apo Reef (nedoporučoval bych ale si tento zážitek nechat ujít), a nechtěl potápět tak intenzivně, tak je možnost vzít si balíček jen 11 ponorů a pak jsou předpokládané náklady 42.000,- Kč.

Pokud se k nám budete chtít přidat, tak se ozvěte co nejdříve, abychom domluvili přesný termín a zamluvili dostatečnou kapacitu a resortu a začali řešit letenky. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, tak mě neváhejte kontaktovat (tel.: 773 944 806, email: blackjn@seznam.cz)

Michal

Komentáře

No Avatar
Jiřin (neověřeno) on So, 07/08/2017 - 16:49

Na 99%se mnou počítej. Ozvu se ti příští týden, jak se vrátím z dovci.

No Avatar
Blackjn on So, 07/08/2017 - 20:19

jasný Jiřine, počítám s tebou, užij si dovču a pak se ozvi ať probereme podrobnosti...